Pereiti prie turinio

Pozityvaus ir sėkmingo auklėjimo programa

Mokykloje taip pat organizuojami įvairūs seminarai / mokymai mokinių tėveliams / globėjams. Daugiausia teigiamų atsiliepimų iš tėvelių gavo tęstiniai programos „Pozityvus ir sėkmingas auklėjimas“ mokymai.
Auginantys neįgalius vaikus tėvai dažnai jaučiasi nesuprasti ir sutrikę. Jie dažnai patiria stresą, atsiranda problemos darbinėje veikloje ir pan. Pastebėjome, kad neįgalių vaikų šeimos nariams sunku dalytis savo jausmais ir išgyvenimais, nes jaučiasi socialiai atskirti. Tačiau tėvai nori įsitraukti į savo vaikų ugdymą, pagerinti ir įgyti naujų auklėjimo įgūdžių, išmokti būti atviresni, nebijoti išsakyti savo nuomonę bei pasiūlymus, palaikyti vieni kitus, pagerinti bendradarbiavimą su specialistais. Programa „Pozityvus ir sėkmingas auklėjimas“ skirta sutrikusio intelekto ir kompleksinę negalią turinčių vaikų tėvams. Ji padeda suteikti psichologinę-socialinę pagalbą vaikų ugdymo ir auklėjimo procese.
Programos metu organizuojamos paskaitos, atliekami praktiniai pratimai, žaidimai vaidmenimis, vyksta kasdienių gyvenimo situacijų analizavimas, darbas su vaizdine medžiaga, diskusijos grupėje. Taip pat atliekami namų darbai šeimos aplinkoje ir jų rezultatų aptarimas mažose grupelėse.
Dalyvaudami programoje tėvai išmoksta patys susivokti savo jausmuose, išreikšti savo norus ir poreikius, įveikti sunkumus ir stresus, pažinti ir suprasti tikruosius vaikų jausmus, valdyti nepriimtiną vaikų elgesį be prievartos, ugdyti vaiko atsakomybę ir savarankiškumą, skatinti vaiką bendradarbiauti ir stiprinti jo pasitikėjimą savimi, kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir pan.
Programos „Pozityvus ir sėkmingas auklėjimas“ tikslai:
● Suteikti psichologinę-socialinę pagalbą vaikų auklėjimo procese, kuri paskatintų šeimoje kurti palankią vaiko raidai aplinką bei jo poreikius atitinkantį bendravimą.
● Padėti įgyti naujų auklėjimo įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti kasdien bendraudami su savo vaikais, geriau pažindami juos ir kurdami artimesnį ryšį su jais.
● Sudaryti sąlygas išreikšti jausmus (pvz.: kaltę, pyktį, nerimą, frustraciją), susijusius su vaikų auklėjimo sunkumais, kas sumažins tėvų įtampą, padės jiems atkurti emocinę pusiausvyrą ir tuo pačiu tinkamai reaguoti į vaiko elgesio problemas.

Ši programa sudaryta remiantis „Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymo programa“ bei pritaikyta neįgalius vaikus auginančių tėvelių lūkesčiams ir poreikiams.
Programą sudaro 4 seminarai (t. y. 4 susitikimai po 4 ak. val. vienai dalyvių grupei, pvz., 1 kartą per savaitę), kurių metu neįgalių vaikų tėvai gauna informacijos ir įgyja naujų auklėjimo įgūdžių, kuriuos pritaiko kasdien bendraudami su savo vaikais ir kurdami artimesnį ryšį su jais. Gautas teorines žinias tėvai pritaiko namuose su savo vaikais atlikdami pateiktas užduotis. Kito susitikimo metu tėvai trumpai pasidalina savo įspūdžiais, patirtimi, kaip sekėsi namuose atlikti užduotis. Tokia seminarų forma suteikia ne tik galimybių pabendrauti su specialistais aptarinėjant aktualius klausimus, bet ir leidžia tėvams pasijusti ne vieniems su savo problemomis, patirti bendrumo jausmą, pasijusti naudingiems, nes turi galimybių palaikyti kitus. Taip pat mažėja tėvų įtampa, atkuriama emocinė pusiausvyra, pradedama tinkamai reaguoti į vaiko elgesio problemas.
Bendra mokymų trukmė – 12 valandų (4 kassavaitiniai susitikimai po 3 ak. val. vyksta tą pačią savaitės dieną ir tuo pačiu, iš anksto numatytu laiku).
Programos „Pozityvus ir sėkmingas auklėjimas“ mokymų temos:
1. Tėvų lūkesčiai ir vaikų elgesys.
2. Neigiamas ir teigiamas poveikis vaikų elgesiui.
3. Jausmų supratimas ir valdymas.
4. Elgesio korekcija, disciplina.

DAUGIAU INFORMACIJOS RASITE ČIA: http://psaprograma.blogspot.lt/

This content is restricted to site members. If you are an existing user, please log in. New users may register below.

Existing Users Log In
   
New User Registration
*Required field