Pereiti prie turinio

KITI PROJEKTAI

Vilniaus „Atgajos“ specialiosios mokyklos ir Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų bendradarbiavimo projektas „Mes – visuomenes dalis“

Projekto aktualumas:
Pastaruoju metu Lietuvos Respublikos Švietimo ministerija vis labiau plečia mokinių, turinčių specialiųjų ugdymo(-si) poreikių integraciją į Bendrojo ugdymo įstaigas, stengdamasi sumažinti jų socialinę atskirtį. Tačiau šiandieninės mokyklos ir mokytojai dažnai dar nėra pasirengę ugdyti mokinius, turinčius didelius ir labai didelius specialiuosius ugdymo(-si) poreikius bei mokinius, kuriems būdingi stiprūs emocijų ir elgesio sutrikimai. Dažnai trūksta teorinių žinių, o dar labiau praktinių įgūdžių ugdant Bendrojo ugdymo tipo įstaigose ypatingus mokinius. Taip pat ryškus ir visuomenės negatyvus požiūrius į „kitokius“ vaikus, žmonės. Norint gerinti mokinių, turinčių specialiųjų ugdymo(-si) poreikių, integraciją į visuomenę, vertėtų pradėti nuo mažens, todėl bendradarbiavimas specialiųjų ugdymosi bei bendrojo lavinimo mokyklų bei jų mokinių bendravimas yra itin svarbi integracijos proceso dalis. Tikėtina, kad ateityje tai padės gerinti mokinių (žmonių), turinčių negalią integraciją į visuomenę, keisti jų negatyvų požiūrį bei mažinti jų socialinę atskirtį.

Projekto tikslas:
Gerinti Vilniaus "Atgajos" specialiosios mokyklos specialiųjų poreikių turinčių mokinių integraciją visuomenėje, organizuojant bendras veiklas ir bendradarbiaujant su kitomis ugdymo įstaigomis.

This content is restricted to site members. If you are an existing user, please log in. New users may register below.

Existing Users Log In
   
New User Registration
*Required field